NEWS FLASH

Agenda / Dates

Watch & See DJ ACE live on the 1`s & 2`s ...more

All news
ABOUT
  • EN
  • DE
  • FR
  • PT
  • TR

DJ ACE ile ilgili digerlerinden farkini ortaya çikaracak ilk özellik müzigini tanitmak için cover’inda sexy bir model kullanma ihtiyaci duymuyor olmasidir.Ace’in çalismalari kendi kalitesini, bütünlügünü ve yenilikçi tarzini yansitir.

Uluslar arasi bir artist oldugunu kanitlayan ve bu kültürden etkilenen DJ ACE Isviçre Zürih’te dogan ve Basel’de yetisen bir Türk’tür. Alti dili akici olarak konusmasi, çalismalarindaki basari ve çaliskanlik ile Avrupa’nin en aranilan DJ’lerinden biri olmustur.

Pek çok kez DMC Sampiyonu olup, 1991’de üçüncülük ve 1996 – 1998 yillari arasinda da üst üste 3 yil birincilik kazanmistir. Isviçre, Fransa, Almanya, Italya gibi Avrupa’nin en iyi müzik merkezlerinde çalmistir.

Almanya’nin en çok satan Hip Hop albümü “ Mc Tourch” un prodüktörü olarak adini tüm dinleyicilerin hafizasina kazimistir. Sonrasinda Party Kings serisine baslamis ve Party Kings’in B kismindaki “ Party Break” EP bugün hala dünyanin her yerindeki DJ’ler tarafindan bir rehber olarak kullanilmaktadir.2004 yilinda New York merkezli AV( Records tarafindan Fransiz DJ LBR’in arkasindan Avrupa’nin en iyi 2.DJ olmustur. Bu basarinin ardindan kendi brand name’i olan King Size adi altinda 2 adet kayit yapmis, ve 3. sü ise geçen yil satisa çikmistir. DJ ACE , çok ünlü DJ ve Prodüktör Tony Touch’in Amerika disarisinda çalistigi tek DJ olup çalismalarinin adi “ Don’t Touch The ACE ”dir. Son olarak Isviçre’nin ünlü markasi MUVE ile kontrat imzalamis olup, Isviçre’nin en ünlü Hip Hop sanatçilarinin gelmis geçmis en iyi performanslarindan olusan kendi LP’sini listelemekte ve hazirlamaktadir. MUVE adina çikardigi kendi sirketi ACE Records çalismasinda “ Jetz Ich “ ( tercümesi “ SIRA BENDE!” ) Nisan 2005’te piyasaya çikmis ve hala Isviçre ve Almanya video chart’larinda çalmaktadir.

ACE DJ’ligi ve prodüktörlügünün yani sira , çok çesitli seyirci kitlesini derinden etkileyen çok basarili bir sanatçidir. Kullanmakta oldugu one-of-a-kind canli performansini Fransiz Radio ECN’de her gün 1 saat boyunca 2 yil sürdürmüs ve 28.000 kayitli dinleyiciye seslenmistir. Ayni show’unu Amerika’da MSpot ( www.mspot.com) ‘da günlük yayinlanan mixshow’unda da sürdürmüstür.Isviçre kökenli klasik müzik radyo istasyonu DRS ile birlikte sürdürdügü “Hörspiel Projekt” çalismasi onun kültürel çesitliligini ortaya çikarmaktadir. Ayni zamanda kendi sehri olan Basel’da Basel Theatre gerçeklestirdigi sayisiz limitsiz dance projeleri canli show performansinin müzikteki basarisi kadar etkinligini göstermektedir. Ayni zamanda ACE , 2002’de ünlü Swiss- Expo’da Brass Band Orchestra & Opera ile birlikte bir konser vermistir.

Çok yogun tur ve konser programlari arasinda ACE, 1996’da Basel’de ilk müzik stüdyosunu açmis, 1 yil sonra Isviçre’nin baskenti Bern’de ikinci stüdyosunu açmistir.ACE Records bugün hala Isviçre’nin resmi Montana Spray Kutu ve Aksesuarlarinin tek distribütörü ve Hip Hop elemntlerinin tamamini bulabileceginiz Avrupa’daki tek stüdyodur. Daima bir yönlendirici olan ACE Isviçre Hip Hop pazarinda böyle bir çalismayi baslatmis ve bugün binlerce DJ ve prodüktörün çabasi ile bu bu Pazar gelismektedir.

Gelmis oldugu bu noktada ACE müzik ufkunu daha da genisletmek için Amerika New York’a tasinmistir. Isviçre kökenli düzenli sponsoru Red Bull and Eqal ile çalismasina devam etmekte, ve yillik programlari için heyecan verici bir soundtrack hazirlamaktadir. Uluslar arasi Red Bull BC One Breakdance yarismasinda “Red Bull BC One ”DVD’si Amerika’da Warner Bros. Entertainment tarafindan dagitima baslanmistir. Ortofon A / S, Pioneer, Denon, KSwiss ve Carhartt Europe sponsorlari arasindadir. Ayrica AV8 ile birlikte dördüncü King Size’in yayimini yapmaktadir. Avrupa’da kazanmis oldugu stil, zerafet ve sinirsiz bakisin devaminda Amerika’daki göz kamastiran stilini gelistirerek sürdürmektedir. DJ ACE’in söyledigi gibi :“ Amerikan rüyasini alip, kendi gerçegim yapmak istiyorum ! ”.